
Historia Pan tu nie stał sięga 2006 roku, kiedy to Maciek Lebiedowicz i Justyna Burzyńska prowadzili bloga prezentującego znalezione na targowiskach czy strychach znajomych różnorodne, dobrze zaprojektowane przedmioty z minionych dekad.
Szybko okazało się, że amatorów polskiego wzornictwa jest więcej, a zgromadzone eksponaty nie są już wystarczające. Rozpoczęli więc garażową produkcję koszulek z nadrukami. Wraz ze wzrostem zainteresowania produktami PTNS powiększał się także zespół zaangażowany w tworzenie marki. Obecnie składają się na niego 32 osoby.
W centrali na Brzezińskiej w Łodzi swoją siedzibę ma dział kreatywny czyli graficy i projektantki odzieży, oraz sklep internetowy z magazynem. Reszta pracowników rozlokowana jest w sklepach stacjonarnych w Łodzi, Warszawie i Krakowie.

Między pomysłem a jego urzeczywistnieniem na sklepowej półce znajduje się wiele etapów, nad którymi czuwają Justyna i Maciek oraz poszczególne grupy pracowników.
Za powstanie produktu marki Pan tu nie stał odpowiedzialny jest zespół projektowy - aktualnie ósemka twórczych osób: prawie same dziewczyny i trzech chłopaków.

Paulina - kierowniczka działu projektowego PTNS, na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem nietypowych problemów, w które obfituje produkcja, jako jedyna w tym skrzydle firmy zna różnicę między marżą a narzutem, wylicza i negocjuje z podwykonawcami obustronnie satysfakcjonujące ceny, a przede wszystkim projektuje własne serie odzieży.
Zuza K. - miłośniczka zapieksów zagryzanych truskawkami, organizatorka imprez wszelakich, która nie boi się nawet wesela. Zuza lubi łączyć wiele wzorów i kolorów, szczególnie tych ciepłych, jest maksymalistką - im więcej się dzieje tym lepiej.
Julia - mistrzyni organizacji i tabelek oraz autorka najdokładniejszych specyfikacji produktów. Julia najchętniej projektowałaby ubrania w chłodnych odcieniach koloru niebieskiego. Potrafi rozpoznać niemal każdą piosenkę po jednej nutce, a jej nogi pozują do zdjęć w pantuniestałowych skarpetkach.
Marta - człowiek do zadań wszelakich, na co dzień czuwa nad wznowieniami, dba o to, by produkty, które najszybciej znikają z półek miały szansę sprawnie na nie powrócić, nadzoruje produkcję szlagierów. Pomiędzy wznowieniami mniej lub bardziej regularnie pisze posty w pantuniestałowych mediach społecznościowych, a kiedy zajdzie taka potrzeba spełnia swoje grafomańskie pasje, pisząc dla PTNS różnorakie teksty (takie jak ten na przykład).
Krzysiek - naczelny grafik Pan tu nie stał, stworzył wiele wzorów, które stały się szlagierami, takich jak Ogier, Domator czy Wykresy. Od kilku miesięcy Krzysiek przerwy w pracy najchętniej spędza głaszcząc swojego psa Miśka.
Zuza M - pracę w PTNS zaczęła od grafik do serii Peleton, od tego czasu codziennie, niezależnie od pogody, przyjeżdża do pracy na rowerze. Zuza stawia papier i tusz ponad komputerem, niemal każdy pomysł w pierwszej kolejności rysuje analogowo. Stworzyła dla Pan tu nie stał kilka gastronomicznych patternów - w kapusty, w banany i truskawki.
Piotr - człowiek orkiestra, dowiezie, przywiezie i dostarczy zawsze na czas i pod wskazany adres. Codziennie odwiedza naszych podwykonawców, a kiedy akurat nie jeździ po mieście dba o stany magazynu surowców PTNS. Po godzinach jest twarzą, głosem i pomysłodawcą firmowych filmów reklamowych.
Cztery silne osoby Karola, Ania, Alicja i Krzysiek. Przez ich ręce przechodzi każda paczka wysłana z centrali firmy. Odpowiadają na wszystkie maile i telefony od klientów, rozwiązując najbardziej skomplikowane problemy logistyczne, a w okresie okołoświątecznym dwoją się i troją sprawnie realizując setki zamówień.
Pan tu nie stał to także 3 niezależne sklepy stacjonarne w Łodzi, Warszawie i Krakowie. Każdy z nich jest inny i ma swój charakter. Każdy z nich to także odrębne zespoły ludzi, którzy na co dzień twarzą w twarz spotykają się z naszymi klientami. O łódzki sklepik na Offie dba kierowniczka Gosia, warszawski - Asia, a krakowski - Kasia.
2010Punkt dla Łodzi w kategorii Twórcze szaleństwo
2011Projekt Roku – Polski Konkurs Graficzny w kategorii Etyka
2011Ikona kreatywności 2011 w konkursie „Pokaż się – Biznes dla Łodzi” za video Łódzki Przemysł Bawełniany
2011Must Have Lodzdesign 2011 za książeczkę „Siała baba mak”
2011European Design Festival – Brąz w kategorii Brand Implementation
2012Must Have Lodzdesign 2012 za „koszulki"
2013Must Have Lodzdesign 2013 za "etykiety na przetwory"
2014Best Shop Concept 2014
2017KTR Złoto - w kategorii Design/Typografia
2018Dobry wzór 2018 - za projekt serii Facetka
2018Must Have Lodzdesign 2018 za Plakat PELETON autorstwa Bartka Bojarczuka
2019Must Have Lodzdesign 2019 za kolekcję modułową Projekt
2021Must Have Lodzdesign 2021 za kolekcję tshirt do karmienia Zdrówko - autorstwa Inez Kochanowicz-Watson
2022Nagroda główna w kategorii Katalogi, wydawnictwa bibliofilskie i inne "Najpiękniejsze Polskie Książki 2021" za “Małą ilustrowaną kronikę polskich zjawisk paranormalnych 1927-2012”
2022 KTR Złoto - w kategorii Craft / Ilustracja za “Małą ilustrowaną kronikę polskich zjawisk paranormalnych 1927-2012”
2023 600-lecie Łodzi - Justyna i Maciek otrzymali medale za zasługi dla rozwoju i promocji miasta
Berlin 2011 – Dizajn dla wolności
Łódź 2011 – Must have Lodzdesign
Tokio 2011 – Dizajn dla wolności
Łódź 2012– Must have Lodzdesign
Mediolan 2012 – Must have Lodzdesign 2011
Stockholm 2012 – Dizajn dla wolności
Warszawa 2014 - Typopolo
Bruksela 2014 - Design September
Gdynia, Warszawa, Wrocław, Cieszyn, Kielce 2015/2016 - Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych
Nowy Jork 2016 - Pole Position . Best Brands form Poland podczas Wanted Design
Reykjavik 2016 - Places of Orgin. Polish Graphic Design in Context. DesignMarch
Kielce 2017
Łódź 2021 - Łódź Design Festival - Elementarz Polskiego Dizajnu - wystawa zbiorowa
Kraków 2021 - Muzeum Narodowe w Krakowie: „Przedmioty. Galeria Designu Polskiego XX i XXI w.” - wystawa zbiorowa Tawian Tajpej 2023 - The Most Beautiful Polish Books - wystawa zbiorowa
Łódź 2023 - Łódź Design Festival - wystawa „Kolekcje”
15.VII.2006 założenie Pan tu nie stał i powstanie bloga
2.X.2009 pierwszy sklep stacjonarny na Jaracza 45 w Łodzi
10.XII.2010 sklep na Kilińskiego w lokalu po Cepelii
5.X.2012 sklep na OFF Piotrkowskiej
13.VI.2014 sklep w Warszawie na Koszykowej
26.VI.2015 sklep w Krakowie w Hotelu Forum
14.XI.2016 sklep w Krakowie na Nadwiślańskiej
27.XI.2020 sklep we Wrocławiu na Piłsudskiego
8.XI.2024 nowy sklep i kawiarnia w Łodzi w fabryce Wigencja